Međunarodni dan maternjeg jezika

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana maternjeg jezika u četvrtak 21. 02. 2019. godine u našoj školi upriličeno je predavanje za učenike osmih razreda u saradnji sa Institutom za jezik Univerziteta u Sarajevu.

Predavač je bila Sumeja Bičević, MA. Školske 2012/2013. godine kao mlad nastavnik bosanskog jezika Sumeja je radila u našoj školi. Bilo je interesantno vidjeti je opet u učionici. Institut za jezik i ove godine organizira jednomjesečnu manifestaciju Dani Instituta za jezik 2019. koja počinje 21. februara svake godine. Ove godine Institut se fokusira na zbližavanje sa srodnim institutima iz bližeg okruženja. Naša škola ima dobru saradnju sa ovom institucijom te smo i prije sarađivali kroz različite projekte.Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *