Veseli čas uz maskembal za prvačiće

U utorak, 12.06.2018. godine, učenici prvog razreda naše škole, u pratnji svojih učiteljica Alise Mujan i Edine Fejzagić, prisustvovali su maskembalu kojeg je upriličila Općina Stari Grad. Naime, Službe za obrazovanje, kulturu i sport, povodom završetka školske godine, kao i Međunarodnog dana djeteta koji se obilježava u ovom mjesecu, organizuje višednevni program pod nazivom „Dani djeteta”. Program je počeo danas, 12. juna velikim maskenbalom u ulici Štrosmajerova. Ovo je bila idealna prilika da svi starogradski prvačići svoj „veseli čas“ proslave na ovakav način.


Naši učenici su na maskenbal došli sa pripremljenim simpatičnim i kreativnim maskama i mali su priliku da se druže sa svojim vršnjacima i uživaju u ovoj manifestaciji. U Štrosmajerovoj ulici su ih zabavljale maskote iz popularnih crtanih filmova, Minnie i Mickey Mouse, Spiderman, Hulk i drugi. Bio je organiziran i face painting, izrada oblika od balona, te sve popularniji veliki baloni koje djeca sama prave od posebne tekućine. Druženje je trajalo od 10,00 do 12,00 sati.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *